Czy produkcja peletu peleciarką jest opłacalna?

Czy produkcja peletu jest opłacalna?

Żyjemy w czasach, które wymuszają na nas pomysłowość w biznesie oraz w oszczędzaniu. Chcąc prowadzić dostatnie życie, musimy być kreatywni i szukać pieniędzy tam, gdzie nie wszyscy potrafią je znaleźć. Jednym z najnowszych sposobów zarabiania pieniędzy, jakie wpadły mi do głowy jest produkcja peletu. Nie jest to nowość, lecz ten rynek jest na tyle chłonny, że znajdzie się na nim miejsce jeszcze dla wielu drobnych przedsiębiorców, którzy zechcą spróbować swoich sił w tym biznesie.

Peleciarka

Co to jest pelet i jak się go wytwarza? Jest to materiał służący do spalania w specjalnych piecach. Coraz więcej osób montuje takie zautomatyzowane urządzenia we własnych kotłowniach. Wystarczy raz zasypać podajnik peletem i przez kilka dni nie musimy nawet zaglądać do pieca w naszej kotłowni. Aby produkować pelet powinniśmy przygotować się na spory wydatek. peleciarka, która odpowiada za produkcję tych granulek, jest dosyć drogim urządzeniem. Ceny za średniej klasy i wydajności sprzęt zaczynają się od około 8 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć inne urządzenia jak suszarki do biomasy, rozdrabniarki do słomy czy taśmociągi, które będą odbierały gotowy już pelet z linii produkcyjnej.

Jeżeli zamierzamy sprzedawać pelet w workach to powinniśmy też zaopatrzyć się w zgrzewarkę stałocieplną oraz wagę z legalizacją. Nasze wydatki należy jeszcze powiększyć o koszt przystosowania pomieszczeń do produkcji peletu lub budowę nowego pomieszczenia, lub nawet całej hali produkcyjnej. Opłacalność produkcji peletu jest dosyć wysoka, gdyż stale wzrasta popyt na ten towar.