Gilotyna do cięcia papieru

Narzędzia przydatne w pracy drukarza.

Zapewne wielu z was zainteresowanych jest tą tematyką. Drukarnie kojarzą się nam z wielkimi maszynami, które drukują tysiące stron na godzinę. Nie zawsze tak to jednak wygląda. Oczywiście są drukarnie bardzo duże, które zajmują się np. drukowaniem gazet czy ogromnych ilości ulotek reklamowych. Wtedy możemy mówić o całych kompleksach drukarskich znajdujących się w kilku budynkach i drukujących tysiące kopii dziennie.

Gilotyna do cięcia papieru

Większość drukarni jest jednak zupełnie inna. Są to niewielkie zakłady zatrudniające kilka osób i starające się jakością i obsługą klienta przebić duże fabryki drukujące na masową skalę. Każdy powinien znaleźć swoją niszę, więc nie dziwi nikogo taka sytuacja. Małe drukarnie nie są wyposażone w wielkie urządzenia. Zazwyczaj posiadają kilka drukarek laserowych, niewielkie urządzenie do sitodruku czy urządzenie ksero. Na ich wyposażeniu powinna znajdować się też profesjonalna gilotyna do cięcia papieru.

Niewielkie drukarnie stawiają na klientów detalicznych, którzy nie drukują tysięcy kopii a jedynie niewielkie nakłady wydruków. W małej drukarni o wiele łatwiej będzie wynegocjować nam lepsze ceny za usługi. Większość drukarni posiada też możliwość skorzystania z usług grafika, który np. zaprojektuje naszą ulotkę czy też wizytówkę dla naszej firmy. Jeżeli potrzebujemy niewielkiej ilości wydruków oraz profesjonalnego podejścia i miłej obsługi to powinniśmy skorzystać z oferty jakiejś lokalnej małej drukarni.